Kategorie

Promocje

Wszystkie promocje

Szukaj

Haiku

Haiku

Każdy wiersz haiku jest obrazkiem — szkicem, który notuje aktualny stan jakiegoś wycinka świata...

Więcej szczegółów


35,24 zł brutto

Nowe, poszerzone wydanie klasycznej pracy Agnieszki Żuławskiej-Umedy

 

Każdy wiersz haiku jest obrazkiem — szkicem, który notuje aktualny stan jakiegoś wycinka świata w sposób najpełniejszy, ponieważ oddaje jego barwę, muzykę, nawet zapach i całą otaczającą go atmosferę, działającą na uczucia poety i czytelnika. Podobnie jak w obrazach zeń [tzw. zenga], gdzie poszczególne cząsteczki wszechświata: drzewo albo kwiat czy nawet tylko liść, istnieją samotnie w białej i pustej przestrzeni, opisując ten świat w sposób najkrótszy i najbardziej wyczerpujący. Porównanie z malarstwem zen nie jest tutaj przypadkowe, albowiem oba przejawy sztuki stworzone zostały przez tę samą myśl: chęć świadomego przeżycia momentu teraźniejszego.

Zapraszamy do zbioru wierszy haiku stworzonych w w ich ojczyźnie, Japonii, w XVII i XVIII wieku przez największych mistrzów tego gatunku. Buson, Issa, Bashō to tylko niektórzy z autorów ujętych w tym niezwykłym wydawnictwie, w którym na jednej stronie czytelnik znajdzie zarówno tekst japoński, jak i jego transliterację i tłumaczenie, często opatrzone dodatkowym komentarzem.

Haiku on-line

Wydawnictwo Elay zaprasza na wirtualne spotkanie z haiku: część utworów z prezentowanej książki została umieszczona na specjalnie dla tego stworzonej stronie http://www.haiku.art.pl. Wiersze oprawione są tam w piękne grafiki Ewy Kutylak, która wykonała również ilustracje wersji drukowanej.

  • Oprawa: miękka
  • ISBN: 83-923701-1-2
  • Stron: 236
  • Tłumacz Agnieszka Żuławska Umeda

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Only registered users can post a new comment.

Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Tax 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Podane ceny są cenami brutto

Realizuj zamówienie

Szukaj